Moja Joga
Joga dla zdrowia
Trójkąt rozciągnięty Utthita Trikonasana
Wielbłąd - Ustrasana
Kobra - Bhujangasana
Pozycja mocy - Utkatasana
Orzeł - Garudasana
Półksiężyc - Ardha Chandrasana
Wojownik III - Virabhadrasana III
Bohater - Virasana
Skłon do stóp - Pascimottanasana
To piękna asana, w której ciało naśladuje kształt półksiężyca. Uaktywnia i wzmacnia mięśnie wzdłuż tułowia, przygotowuje ciało do bardziej zaawansowanych pozycji stojących.

Półksiężyc - Ardha Chandrasana
Sposób wykonania:

1. Zacznij od Tadasany, pozycji góry, połącz stopy, wciągnij brzuch.
2. Unieś ręce nad głowę, utrzymując proste łokcie, spleć palce dłoni, skrzyżuj kciuki, wyprostuj palce wskazujące. Naprzyj ramionami na uszy. Obniż barki i unieś brodę.
3. Zrób kilka rozgrzewających skłonów na oba boki.
4. Wyciągnij się w górę, a następnie przesuń biodra w lewo, pochyl sie w prawo i rozciągnij lewy bok ciała. Oddychaj głęboko.
5. Kontynuuj rozciąganie przez około 30 sekund, wróć do pozycji wyjściowej, wyciągnij się w górę i powtórz asanę na drugą stronę.

Uwaga:
Wyobraź sobie, że ramionami dotykasz niewidzialnej ściany za plecami. Twoje ciało przybierze prawidłową postawę i poczujesz gwałtowny przypływ energii.

Pozycje stojące harmonijnie rozwijają całe ciało.

Pozycja Góry, inaczej Tadasana, stanowi podstawę wszystkich pozycji stojących. Pozycje stojące ćwiczą i wzmacniają nogi. Poprawiają równowagę, prawidłowo ustawiają biodra i kręgosłup. Dają siłę, balans i elastyczność, korygują wady sylwetki. Prawidłowa postawa nie tylko lepiej wygląda, znacząco także wpływa na zdrowie i samopoczucie.

Opracowała Anna Kubow 
Copyright 2011 - 2015. Moja Joga. Wszelkie prawa zastrzeżone.