Moja Joga
Joga dla zdrowia
Wyprawa z joga i mindfulness do Nepalu
Joga i Mindfulness w Toskanii
Joga i Mindfulness w Dworku pod Bocianim Gniazdem
Joga w Hiszpanii - Północna Katalonia
Joga na Kaszubach
Joga w Hiszpanii - Andaluzja
Joga na nartach
Joga w NepaluZapraszamy na niezwykłą wyprawę do Nepalu, podczas której w otoczeniu pięknych himalajskich krajobrazów będziemy praktykować starożytną jogę pod okiem nepalskiego nauczyciela!
 

Termin: 7-21 października 2015
 
To propozycja dla osób aktywnych, otwartych na poznawanie innych tradycji, a także siebie i swoich możliwości w nowym otoczeniu. To wyprawa dla osób otwartych na naturę, inną kulturę, góry, a czasami także na lokalne niewygody.

Zajęcia jogi i mindfulness odbywać się będą codziennie - gdy tylko pogoda na to pozwoli, rano pod gołym niebem. Poprowadzi je Sudan Bhetuwal hinduista, brahmin, jogin, który uczy jogi łącząc ćwiczenia oddechowe i pozycje ciała. Jest to joga medytacyjna, z elementami mindfulness i z nastawieniem na poznawanie siebie. Dla Sudana joga to nie ćwiczenia, ale styl życia. Chętnie dzieli się swoją bogatą wiedzą z filozofii i religii hindu. Będzie nam towarzyszył przez cały okres wyprawy - jest przewodnikiem miejskim i trekingowym.

Podczas wyprawy pójdziemy także na łagodny dwudniowy trek w regionie Annapurny, dotrzemy do Australian Camp (1990m). Będziemy wędrować i spać w schronisku, otoczeni życzliwymi i gościnnymi ludźmi, wspaniałymi krajobrazami i dziewiczą naturą. Kilka dni poświęcimy także na zwiedzanie hinduistycznych i
buddyjskich miejsc kultu, ważnych historycznie obiektów i świątyń czy pałaców i budowli znajdujących się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. W trakcie wyprawy odbędzie się też warsztat kuchni nepalskiej, gdzie nauczymy się gotować zdrowo według tradycji nepalskiej. Przy okazji poznamy tajemnice ajurwedyjskiej i azjatyckiej sztuki dbania o zdrowie, ciało i ducha.
 
 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
Długość: 14 dni
Typ zakwaterowania: hotele w miastach (pokoje dwuosobowe z łazienkami), jedna noc w schronisku podczas treku (pokoje dwuosobowe, wspólne łazienki)
Max. wysokość: 1990 m npm.
Liczba osób: min 8, max 10
Rodzaj transportu: autobus turystyczny, transport prywatny na zwiedzanie *)
Stopień trudności: łatwy
Aktywności każdego dnia: poranna joga, praktykowanie mindfulness
Aktywności dodatkowe: trek – dwa dni, zwiedzanie, warsztat kuchni nepalskiej
 
 

PROGRAM
Dzień 1 - Przylot do Kathmandu/hotel; spotkanie z organizatorami
Dzień 2 - Zwiedzanie najważniejszych świątyń Kathmandu: Monkey Temple, Boudhanath i Pasupatinath
Dzień 3 - Przejazd do Pokhary (ok. 6 godz.); wolne popołudnie lub np. przejażdżka łodzią do Barahi Temple na jeziorze Fewa
Dzień 4 - Poranne wejście na Sarangkot – wschód słońca na wzgórzu; powrót do hotelu na śniadanie; zwiedzanie Pokhary (World Peace Stupa, Tibetan Refugee Camp, Mahendra Cave)
Dzień 5 - Przejazd do Phedi i trek do Australian Camp (3 godz.), noc w schronisku
Dzień 6 - Australian Camp - Sarangkot (trek 3-4 godz.) i przejazd do Pokhary
Dzień 7 - Przejazd do Lumbini (miejsce narodzin Buddy)
Dzień 8 - Zwiedzanie Lumbini
Dzień 9 - Dzień odpoczynku i medytacji w Lumbini
Dzień 10 - Powrót do Kathmandu autobusem turystycznym
Dzień 11 – Wyjazd w plener i wegetariański warsztat kuchni nepalskiej z lokalnymi kucharzami
Dzień 12 - spacer na Durbar Square; przejazd do Nagarkot
Dzień 13 – trek przez kompleks świątyń hinduistycznych Changu Narayan do Bhaktapur; zwiedzanie Bhaktapur; kolacja pożegnalna
Dzień 14 - Transport na lotnisko i lot powrotny do kraju
 

CENA:
1270 USD na osobę (w grupie 8-10 osób)
 
CENA ZAWIERA:
Zajęcia jogi i Mindfulness codziennie oraz łagodny trekking dwudniowy
Transfery lotniskowe i przejazdy autobusem turystycznym na trasie Kathmandu-Pokhara-Lumbini-Kathmandu *)
Zakwaterowanie w miastach: hotele ze śniadaniem, pokoje dwuosobowe oraz na treku: lokalne schronisko, pokoje dwuosobowe bez łazienek
Transport i anglojęzyczny przewodnik podczas zwiedzania Kathmandu, Bhaktapur i Pokhary
Warsztat kuchni nepalskiej oraz kolacja pożegnalna w Kathmandu
Anglojęzyczny przewodnik w czasie wyjazdu (plus tłumaczenie na polski)
Polski tour leader
Pozwolenia na trek (Annapurna conservation permits fee), karta turysty (TIMS)
*) Cena może wzrosnąć o max. 50 USD na osobę, jeśli po monsunie stan dróg ulegnie pogorszeniu i będzie konieczność wynajęcia vana zamiast korzystania z autobusów turystycznych
 
 
CENA NIE ZAWIERA:
Bilet lotniczy (Polska – Kathmandu, Nepal) (jest możliwość kupienia biletu grupowego ze zniżką)
Obiady i kolacje (poza warsztatem kuchni nepalskiej oraz kolacją pożegnalną)
Wiza (30 USD na 15 dni)
Indywidualne ubezpieczenie uczestnika płatne w PLN na konto w Polsce w wysokości 264 zł (PZU Wojażer)
Dodatkowe ewentualne koszty niezależne od organizatorów np. zmiana planu wyprawy z powodu pogody, sytuacji społeczno-politycznej, choroby uczestnika, ewakuacji, akcji ratunkowych itp.
 
 

CO NALEŻY ZE SOBĄ ZABRAĆ?
Kieszonkowe (m.in. wejścia do muzeów, obiady, napoje, napiwki), matę do jogi, śpiwór na nocleg w schronisku (można na miejscu wypożyczyć), ubranie letnie przewiewne (zakrywające dekolt i kolana), polar, kurtka przeciwdeszczowa, klapki pod prysznic, sandały, trampki, mały plecak, ewent. kijki trekkingowe, apteczka osobista
 
 

ZAPISY I INFORMACJE
Magdalena Pietruszka-Pandey, Exploring Nepal Treks & Adventures Pvt. Ltd.
e-mail: magda@exploringnepal.net
tel. Polska: + 48 606 442 542
(Gov.reg.no: 92149/068/069, License no: 1436)Warunkiem zrealizowania wyjazdu jest wpłacenie 200 USD na osobę do 30 sierpnia na konto firmy Exploring Nepal Treks & Adventures w Nepalu, które zostanie podane w mailu potwierdzającym udział.
W razie rezygnacji uczestnika z wyjazdu nie później niż na miesiąc przed startem wyprawy zwracamy 80% zaliczki. W razie rezygnacji później, zaliczka przepada.
W sytuacji odwołania wyjazdu przez organizatora z powodu złych warunków w Nepalu proponujemy uczestnikom przełożenie wyjazdu na bezpieczny czas późniejszy i zaliczenie wpłaconych środków w poczet kosztów późniejszego wyjazdu.
 
 

KAŻDY MOŻE POMÓC
Wszystkich zainteresowanych pomocą dla mieszkańców Nepalu po ostatnim tragicznym trzęsieniu ziemi, serdecznie prosimy o wpłaty na Warszawski Klub Rotariański oraz Fundację Promocji Bezpieczeństwa, które życzliwie udostępniły swoje konto:

Bądźmy z Nepalczykami w tym trudnym czasie. Otwórzmy swoje serca i umysły. Nepalczycy to wspaniali, skromni i bardzo przyjaźni ludzie, niezwykle dotkliwie doświadczani przez los – nawet bez trzęsienia ziemi żyjący w trudnych warunkach, ale zawsze pogodni i serdeczni wobec siebie nawzajem i nas – przybyszów z innego świata.
Copyright 2011 - 2015. Moja Joga. Wszelkie prawa zastrzeżone.